info[at]persiawp[dot]org

اغلب می بینیم که افراد مبتدی در حوزه طراحی وب، یک پلاگین سئو را نصب و فعال می کنند ولی آنها نمی دانند که چطوری از آن بدرستی استفاده کنند و آگاهی کاملی از عملکرد این افزونه سئو ندارند .

ما در این نوشته با استفاده از پلاگین سئو توسط Yoast به بررسی بهینه سازی داده های متا  مانند عنوان و توضیحات متا می پردازیم و این را به خاطر داشته باشید که با رعایت نکات اصولی سئو برای هر پست، شما قطعا می توانید رتبه سایت خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشید، پس با ما همراه باشید :

  • انتخاب یک کلمه کلیدی اصلی

کلمه کلیدی اصلی کلمه ای است که شما می دانید کاربران برای پیدا کردن شما بیشتر به آن کلمه توجه دارند و آن را در موتور های جستجو سرچ می کنند، اگر نمی دانید چه کلمه ای مناسب و بیشتر مورد توجه هست، می توانید با سرچ کلمه حدسی خود در گوگل ببیند مردم بیشتر چه کلماتی را جستجو می کنند . به تصویر زیر توجه کنید:

 

جستجو کلمه در گوگل

جستجو کلمه در گوگل

 

همیشه به یاد داشته باشید که مخاطب شما انسان ها هستند نه موتورهای جستجو . کاربران نه تنها با تایپ یک کلمه کلیدی در موتورهای جستجو بلکه با استفاده از عبارات هدف مورد نظر خود را جستجو می کنند در نتیجه کلمه کلیدی شما می تواند جزیی از یک عبارت باشد. پس فقط به یک یا دو کلمه کلیدی بسنده نکنید می توانید در بعضی از نوشته های وبلاگ خود از عبارات استفاده کنید.

افزونه Yoast این امکان را به شما می دهد یک کلمه کلیدی اصلی جدا برای پست های جداگانه در نظر بگیرید همچنین در انتخاب کلمه کلیدی اصلی به شما کمک خواهد کرد.

حتی هنگامی که یک کلمه کلیدی اصلی برای پست تان انتخاب کردید، Yoast  به شما نشان خواهد داد که شما چند بار از آن کلمه کلیدی در بخشهای مختلف نوشته تان استفاده کرده اید.

  • انتخاب یک عنوان خوب برای نوشته

سعی کنید در عنوان نوشته از کلمه کلیدی مورد نظر استفاده نمایید و در هر صورت به گونه ای باشد که کاربر را به سمت خود جذب نماید تا هنگامی که صفحه شما در نتایج جستجو ظاهر شد کاربر ترقیب شود بر روی آن کلیک نماید.

با استفاده از افزونه یوست (Yoast) بخش توضیحات ممکن است تغییر پیدا کرده و در موتورهای جستجو تنها بخشی از آنها نمایش داده شوند ولی عنوان مقاله همان باقی خواهد ماند.

اطمینان حاصل کنید که عنوان شما را در جستجوگرها دقیقا توصیف همان چیزی است که کاربران به دنبالش هستن و بر روی لینک شما کلیک خواهند کرد.

 

  • توضیحات متای سئو پسند

برخی از کارشناسان سئو براین باورند که متا تگ توضیحات در یک صفحه بی ربط  و بی دلیل لحاظ شده است، و کارشناسان دیگری بر سر این موضوع اختلاف نظر دارند . ما در این مقاله  توصیه می کنیم برای همه پستهای خود توضیحات متا را لحاظ نمایید ، چرا که یک شرح متای خوب می تواند خیلی بیشتر در مورد یک مقاله توضیح دهد. توضیحات متا نیز در سایت های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، گوگل پلاس به خوبی نشان داده شده است.

نکته : ذکر کلمه کلیدی اصلی در توضیحات متا می تواند مفید واقع شود و محدودیت کاراکتر برای توضیحات متا 155 کاراکتر می باشد پس سعی کنید در آن حد باقی بماند.

 

  • دسته بندی ها و برچسب ها

دسته ها و برچسب ها به شما کمک می کنند تا مطالب خود را مرتب سازی نمایید این امر نه تنها برای خودتان مفید است بلکه برای موتورهای جستجو نیز مهم می باشد.

 

 

دسته بندی و برچسب ها

دسته بندی و برچسب ها

 

برچسب ها یا کلمات کلیدی در ارتقای رتبه سایت شما بسیار بسیار مهم می باشند سعی کنید تعداد کلمات کلیدی یک نوشته از هفت یا هشت کلمه تجاوز نکنند البته اگر کمتر یا بیشتر از این تعداد هم شدند مشکلی به وجود نخواهد آورد

 

دانلود افزونه Yoast

کلمات کليدي : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

یک پاسخ به “آموزش افزونه Yoast- قسمت اول”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *