info[at]persiawp[dot]org

امروز میخواهیم در رابطه با ساختاری ثابت در پست های وردپرسی به نام Custom Field یا زمینه دلخواه صحبت کنیم .

زمینه دلخواه مانند یک مکان اضافه در مطالب می ماند . زمینه دلخواه مانند چی ؟ مانند باکس دانلود و بخش های درونی باکس (لینک دانلود , حجم ، منبع ، لینک کمکی و…)

در این قسمت از آموزش نحوه کار با زمینه دلخواه قصد داریم شما را با نحوه استفاده از زمینه دلخواه هنگامی که پوسته وردپرسی شما دارای کد های مربوط به زمینه دلخواه است ، آشنا کنیم .

زمینه های دلخواه از نسخه 3.1 وردپرس به وردپرس اضافه شد و بعد از اضافه شدن مورد توجه بسیاری از طراحان وب شد .

برای استفاده از زمینه دلخواه می بایست ابتدا وارد وردپرس شده و یک نوشته جدید ایجاد کنید .

در صورتی که بخش زمینه دلخواه را در صفحه نوشته تازه نمی بینید ، در بخش تنظیمات صفحه (بالا سمت چپ صفحه نوشته تازه) کلیک نمایید و تیک گزینه زمینه های دلخواه را فعال کنید .

 

بعد از فعال کردن گزینه زیر ادیتور قسمت زمینه دلخواه برای شما به نمایش در می آید و شما میتوانید با قرار دادن ، زمینه دلخواه مخصوص پوسته وردپرستان ، زمینه دلخواه را در صفحه نوشته نمایش دهید .

 

 

پس از قرار دادن افزودن زمینه دل خواه را کلیک نمایید.

 


 

قرار دادن زمینه دلخواه در پوسته :

در این قسمت به صورت خیلی ساده با چگونگی قرار دادن زمینه دلخواه در پوسته آشنا می شویم و در قسمت بعدی به بررسی کامل قرار دادن زمینه دلخواه در پوسته وردپرس می پردازیم .

 

برای قرار دادن زمینه دلخواه ابتدا وارد بخش ویرایشگر قالب شده و در صفحه ای که دوست دارید در آن صفحه زمینه دلخواه قرار گیرد کد زیر را قرار دهید (صفحه نوشته ها single.php می باشد)

 

در بالا به جای کلمه key نام زمینه دلخواهتان را وارد نمایید . (حتما لاتین باشد)

حال در قسمتی که میخواهید زمینه دلخواه به نمایش در بیاید کد زیر را قرار دهید و به جای key نام زمینه دلخواهتان را وارد کنید.  (نام حتما لاتین باشد)

 

دیگر مطالب پرشیا وردپرس را نیز دنبال کنید.

کلمات کليدي : ، ، ، ، ،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *